Skuter elektryczny jako sposób na biznes

własny biznes ze skuterem elektrycznym
Skuter elektryczny w biznesie

Dziś chcemy wam zaoferować najnowszą usługę naszej firmy. Wsparcie w otwarciu jednoosobowej działalności gospodarczej, w której kluczowym elementem jest skuter elektryczny.

O co chodzi?

W naszym post pandemicznym świecie branża transportu ostatniej mili rozwija się w ogromnym tempie. W szczególności w dużych miastach dochodzi do rewolucji na drodze. Dostawy jedzenia z tak wielu miejsc nigdy nie były tak dostępne. Ale to tylko fragment – wycinek z całej układanki możliwości. Wraz z powszechnością kurierów miejskich na drogach, nikogo już nie dziwi duża ilość osób przemieszczająca się z dużymi torbami.

Ale tak jak to zwykle bywa – wraz z pojawieniem się, tak na prawdę nowej branży, pojawiło się nowe zastosowanie dla jednośladów. Tak jak w ich spalinowych odpowiednikach – często kupujemy sercem, żeby przy kryzysie wieku średniego móc pojeździć z kolegami. Tak w przypadku skuterów elektrycznych mają one niezwykle praktyczne możliwości.

Dlaczego skuter elektryczny?

Mamy na myśli tu porównanie do innego rodzaju transportu. Przede wszystkim powszechny samochód osobowy. Niestety jego możliwości są ograniczone w przypadku występowania korków, biznes traci elastyczność i szybkość pracy. Po za tym ceny paliwa i spalanie przy krótkich odcinkach mogą przekreślić nasze plany. To może hulajnoga? Zależy co chcemy przewozić. Obecnie wprowadzone są ograniczenia w przewożeniu towarów na nich. Po za tym, hulajnoga w rozsądnej cenie i możliwościach ma zasięgi około 40 km. Co oznacza, że w praktyce raczej nie przejeździmy pełnego dnia na jednym ładowaniu.

Rozsądną alternatywą wydaje się rower, o ile ktoś jest w stanie robić dzień w dzień kilkadziesiąt kilometrów. Dodatkowo można wspomagać się napędem elektrycznym. Rower elektryczny działa tylko wtedy kiedy pedałujemy. Co oznacza, że nasze możliwości, mimo że większe niż przy rowerze bez napędu elektrycznego, również zależą od siły naszych mięśni. Niemniej ceny rowerów w tej chwili zbliżają się do rozsądnych cenowo alternatyw skuterów elektrycznych.

Skuter elektryczny jako źródło utrzymania?

Dochodzimy więc do propozycji skutera elektrycznego, który w zależności od wersji może zrobić od 60 do ponad 120 kilometrów. Jest to największy zasięg z możliwych opcji, o ile nie masz mięśni ze stali. Dzięki naszemu doświadczeniu w obsłudze kurierów dowożących paczki z zakupami czy jedzeniem dla największych firm wiemy dużo na temat tego biznesu. Widzimy też wielkie możliwości w rozwoju jednoosobowych działalności gospodarczych, mimo istnienia wielkich korporacji. W każdej branży można znaleźć swoją niszę. My możemy Ci w tym pomóc.

Jak zrobić biznesplan?

Zapoznaj się z aktualnymi opłatami związanymi z prowadzeniem działalności. Zależą one od wielu czynników np. formy opodatkowania. Z podstawowych działań jakie będziesz musieć zrobić na początku jest wybór księgowej, czy otwarcie rachunku bankowego. Łącznie te koszty na początku nie są tak duże, ale wiadomo, że trzeba będzie na nie zarobić. Często barierą w otwieraniu działalności jest obawa o koszty wprowadzanego do firmy sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia. W przypadku skuterów elektrycznych masz do wyboru kilka opcji:

 • otwierasz firmę, więc możesz wziąć leasing. U nas zrobisz to na klik
 • możesz skorzystać z klasycznych rat, z pomocą doradcy, który fizycznie wesprze Cię w wyborze
 • Oczywiście możesz skorzystać z płatności gotówką.

W każdej z powyższych opcji ponosisz dodatkowe koszty rejestracji i ubezpieczenia. Dlatego ciekawą opcją może być wynajem skutera elektrycznego.

Wynajem skutera elektrycznego

Dzięki opcjom jakie oferujemy, możesz wynająć skuter na pierwsze trzy miesiące działalności za niewielką opłatą. A wynająć możesz nawet kask. Po miesiącu będziesz o wiele mądrzejszy i będziesz lepiej znał swoje potrzeby. Będzie można powiększyć wynajmowany skuter o drugą baterię, lub dokupić lub wypożyczyć stelaż i kufer lub torbę termiczną.

Skuter elektryczny jako sposób na biznes? Ale jaki biznes?

Możliwości jest wiele. Co ciekawe, ciągle się powiększają. oto kilka inspirujących przykładów:

 • poczta kwiatowa
 • transport jedzenia dla konkretnych restauracji
 • transport dokumentów między filiami firmy
 • Najnowszy trend wymagający najwięcej zaangażowania, ale też dający spore profity tzw. Transport On Demand.

To tylko niektóre z możliwości. Dzięki byciu na jednoosobowej działalności gospodarczej JDG możesz elastycznie dobierać swoich kontrahentów. Przelicz kilkukrotnie opłacalność. Wiesz od czego możesz zacząć? Od pracy na swojej działalności dla korporacji. Wystawiasz faktury, dalej dopracowujesz biznesplan a już zarabiasz.

Na czym polega nasza usługa?

Usługa wsparcia merytorycznego i korekty biznesu w pierwszych trzech miesiącach działalności kiedy to wypożyczasz od nas skuter elektryczny. Opłata jest niewiele większa niż wynajem skutera wraz z całym wyposażeniem, ale masz dostęp do naszej wiedzy i możesz konsultować z nami swoje pomysły czy rozterki. W tym czasie możesz rozwinąć skrzydła.

Dzięki temu ograniczasz ryzyko niepowodzenia działalności.

Dlaczego to robimy?

Usługa ta wpisuje się w nasze główne cele działalności

 • wsparcie i współpraca z lokalnym biznesem
 • ekologiczne podejście – wypożycz, nie kupuj
 • rozwój poprzez współpracę

Skuter elektryczny jako sposób na biznes. Czujesz się przekonany/przekonana? Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego telefonicznie, lub przez formularz.

1 komentarz do “Skuter elektryczny jako sposób na biznes

 1. Pingback: Indigo Electric i skutery NIU w Gdańsku - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *