Kask na hulajnogę elektryczną

Kask na skuter elektryczny jest wymagany prawem, natomiast w przypadku hulajnog i rowerów elektrycznych nie ma tego nakazu. Czy w związku z tym można jeździć bez kasku? Można, ale warto zadać sobie pytanie ile jest warta moja głowa? Spróbujmy dziś dobrać kask na hulajnogę elektryczną. Jeśli szukasz kasku na skuter, zajrzyj tu.

kask i hulajnoga to nieodłączna para
Kask i hulajnoga

Bezpieczeństwo

Jest to podstawowa sprawa. Powinniśmy przede wszystkim myśleć o tym, że w przypadku zderzenia, poślizgu i w konsekwencji uderzenia czy upadku mogą stać się najmniej oczekiwane zdarzenia. Dlatego zadane we wstępie pytanie jest zasadne. Nawet w przypadku lekkiego wytrącenia z równowagi lub jazdy z niską prędkością możemy narazić się na poważne konsekwencje. Jednak nie chcemy zamykać się w czterech ścianach i nigdy nie wychodzić na zewnątrz. Ludzie jeżdżą samochodami, skuterami czy rowerami, a wypadki nie zdarzają się na każdym rogu.

Każdy powinien indywidualnie przemyśleć sprawę. Ale nie zadając sobie pytanie czy, tylko jaki kask na hulajnogę elektryczną powinienem wybrać.

Jaki kask na hulajnogę elektryczną?

Przekrój wyboru jest ogromny, od kasków rowerowych do użytku codziennego lub wyczynowego. Następnie kaski motocyklowe, których również jest cała masa. Można wybrać kask crossowy jak na zdjęciu powyżej, albo klasyczny motocyklowy full face, lub kask tzw. orzeszek. Nie ma zasady, że musisz jeździć w tym co wypada, ale w tym co jest dla Ciebie wygodne i akceptowalne pod względem bezpieczeństwa.

Warto zwrócić uwagę, w szczególności przy tych tańszych kaskach na certyfikaty bezpieczeństwa. Nie tylko jakie są, ale czy w ogóle istnieją :).

Są kaski zaczynające się od kilkudziesięciu złotych, aż po kilka tysięcy. Nie polecamy tych najtańszych. Niemniej te warte kilka tysięcy, czyli tyle co Twoja hulajnoga pewnie też nie będą przez Ciebie wybierane?

Indigo Electric zaleca kaski motocyklowe. Dlatego, że znamy się na nich najlepiej. Sprzedajemy je i zdążyliśmy wyrobić sobie opinię. Mamy też dobry feedback ze strony kupujących. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kaski włoskich marek ORIGINE, oraz JUST1.

Polecamy kaski

Dlaczego crossowy kask na hulajnogę?

Oczywiście jest to tylko sugestia, nie musisz się do tego stosować. Wszyscy wiemy jak ciężko dostrzec rowerzystę w lusterku samochodu w szczególności po zmierzchu lub w pochmurny dzień. Hulajnogi elektryczne na drodze to nadal niezbyt częsty widok, więc warto zwrócić na siebie uwagę. Kaski Crossowe mają wyraźne, często rażące kolory. Dzięki temu chociaż trochę ułatwimy zauważenie nas. Jeśli więc zastanawialiście się dlaczego na hulajnogę tak często wybiera się kaski crossowe to nie jest to spowodowane modą, ale bezpieczeństwem :).

Kolejnym aspektem jest budowa kasku. Prędkości na hulajnodze są niewielkie. Jeżdżąc w pełnym kasku integralnym mamy w środku dość ciasno, możemy sobie nachuchać na szybkę i to nie zdąży odparować. Pod tym względem crossowy jest wygodniejszy.

Może masz już kask i szukasz do niego hulajnogi? Możesz ją znaleźć w naszym sklepie.

2 komentarze do “Kask na hulajnogę elektryczną

  1. Pingback: Witaj świecie, e-świecie - INDIGO ELECTRIC

  2. Pingback: Jaki dobrać kask na skuter elektryczny? - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *