NIU MQi GT czyli najlepsza 125 elektryczna

Tak, jestem dealerem marki NIU na pomorzu. Ale poza autoreklamą chciałem pokazać coś, co w mojej opinii może i powinno być Gamechangerem. Oto skuter NIU MQi GT.

NIU MQi na ulicach Gdańska
NIU w swojej flocie ma również inne skutery, ale to NIU MQi GT powinien zwrócić największą uwagę.

Najważniejsze parametry NIU MQi GT

Projektanci NIU przeszli tym razem najśmielsze oczekiwania. Skuter jest nie tylko ładny, ale też ma wiele innych zalet, które powalają na łopatki znacznie droższe topowe skutery elektryczne. Spójrzmy na to od użytkowej, praktycznej strony.

Kategoria

Jest to skuter elektryczny o mocy znamionowej silnika BOSCH umieszczonego w tylnym kole 3 kW. Kategoria prawa jazdy to B lub A1. Jest to elektryczny odpowiednik 125 ccm.

Przyśpieszenie

Jest to skuter, na którym możesz swobodnie poruszać się w miejskiej dżungli. Nie musisz obawiać się jadących za Tobą samochodów, gdy zmieniasz pas. Zrobisz to sprawnie gdyż przyśpieszenie jest możliwe i odczuwalne w całym zakresie odkręcania manetki. Moment obrotowy jest bardzo zadowalający, ale nigdzie nie znalazłem podanej wartości. Chętnie porównałbym przyśpieszenie ze skuterami i motocyklami elektrycznymi innych marek o wartości 20000 zł.

Prędkość max

Zwykle producenci podają max prędkość dla płaskiej ulicy i kierowcy ważącego 75 kg. W takich warunkach zrobiłem test (tyle ważę) i osiągnąłem 75 km/h. Jest to powyżej podanej max prędkości przez producenta 70 km/h.

Zasięg jazdy

NIU MQi GT ma w zestawie w standardzie dwie baterie 48 V, 31 Ah każda. Co pozwala na przejechanie według producenta 70-80 km. Ja w swoich testach w jeździe mieszanej z reguły jeżdżąc w trybie SPORT osiągałem zasięg prawie 70 km.

Ładowarka

Szybka ładowarka to majstersztyk. Najlepsza na rynku do tego typu pojazdów. Cicha, ładna dla oka.

Pozwala naładować dwie baterie w 4,5 h do pełna, lub jedną w 4 h. Moje testy mniej więcej to potwierdzają. Możesz ładować dwie baterie podłączając się bezpośrednio do gniazda w skuterze i zwykłego gniazdka 230 V. Możesz też wnieść baterie do mieszkania i ładować je po kolei. Lub skorzystać z przejściówki do ładowania dwóch baterii na raz. Takiego rozwiązania do tej pory nie oferował nikt.

Kanapa

Tak, to jest kanapa, a nie siodełko. Wygodna, duża – na prawdę pomieści dwie osoby.

Aplikacja

Do uruchomienia skutera wystarczy Ci aplikacja. Możesz go również z poziomu aplikacji zabezpieczyć alarmem. Będąc w domu możesz sprawdzić czy wyłączyłeś skuter i czy alarm jest włączony.

Aplikacja oferuje również diagnostykę motocykla.

Dzięki połączeniu z GPS masz możliwość podejrzeć gdzie znajduje się Twój skuter.

Funkcji aplikacji jest więcej, ale równie ciekawą i wartą wymienienia jest możliwość ustawienia czułości alarmu. Skuter wysyła powiadomienia o wibracjach. Jak wiadomo na pomorzu wiatry są regularne a zostawiając skuter wystawiony na wiatr takie wibracje są możliwe. Dlatego zmieniłem ustawienie czułości na niższy poziom. Teraz kiedy poruszę skuterem za za kierownicę lub kanapę alarm się uruchamia, ale nie ma fałszywych alarmów od mocniejszych podmuchów wiatru.

Dodatkowe istotne dla użytkownika parametry NIU MQi GT

  • Wysoka pozycja jazdy (kanapa znajduje się 816 mm nad ziemią)
  • 14 calowe koła
  • w schowku poza dwiema bateriami zmieścisz ładowarkę, lub pokrowiec motocyklowy
  • kierunkowskazy dają swój charakterystyczny dla NIU dźwięk. Pozwala kontrolować czy został przez nas wyłączony, ale nową funkcją jest też automatyczne wyłączenie kierunkowskazów po zakończonym skręcie.

Gdzie kupić NIU MQi GT?

NIU jest znane ze swojej jakości i potwierdza to w tym skuterze, a nawet podwyższa własne standardy.

Szczegółowe parametry możesz zobaczyć na stronie produktu. Lub na anglojęzycznej stronie producenta.

https://www.niu.com/

NIU MQi GT
NIU MQi GT przy molo w Orłowie w Gdyni

3 komentarze do “NIU MQi GT czyli najlepsza 125 elektryczna

  1. Pingback: Ile kosztuje eksploatacja skutera elektrycznego? - INDIGO ELECTRIC

  2. Pingback: Czy da się kupić skuter od Chińczyka? - INDIGO ELECTRIC

  3. Pingback: Kto może jeździć skuterem 125 ccm? - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *