NIU MQi+ Sport – skuter elektryczny za 10000 zł

Czyli NIU MQi+ Sport. Skuter ten, a właściwie motorower (homologacja L1e) sprawdził się w poprzednich latach, dlatego producent zdecydował się na kontynuację produkcji. Sprawdzi się zarówno dla osób chcących dojeżdżać do pracy jak i na niedługie rekreacyjne przejażdżki.

NIU MQi+ czerwony 2022
Niepowtarzalny design NIU

Dlaczego uważamy, że jest najlepszy?

Zalet skutera jest wiele, ale znajdą się też małe wady. Zaczniemy od tego co miłe dla oka, czyli wygląd.

Design skutera jest zdecydowanie niepowtarzalny. I z pewnością te kolory: czerwony, czy w wersji niebieskiej rzucają się w oczy. Plastiki są dobrze spasowane. Charakterystyczne dla NIU okrągłe światło również nadaje mu charakteru. Siedzenie jest ładne, miłe w dotyku i wygodne. Sam kształt pojazdu, według naszych klientów, ma sportową sylwetkę i dlatego to na ten model decydują się liczne osoby. Wyświetlacz też jest wyjątkowy jak na skutery elektryczne poniżej 10000 zł. Porównując go do konkurencyjnych cenowo modeli wygląda jak z półki wyższej. I nie tylko wygląda, ale też spełnia swoją rolę.

Wielokrotnie podkreślamy, że wybór NIU jako skuterów elektrycznych, które sprzedajemy nie jest przypadkowy. Znając rynek pojazdów elektrycznych na świecie, a w szczególności skuterów, wiążemy się z firmami, które przodują w branży.

Skuterem NIU MQI+ Sport
Wyglądem przypomina swojego większego brata NIU MQi GT

Czy skuter elektryczny poniżej 10000 zł może być wygodny?

Zwykle odpowiedź na tak zadane pytanie odpowiadamy to zależy. I tak jest tym razem. TAK, jest wygodny, dla osób, które cenią sobie lekkość pojazdu i jego niewielkie wymiary. Wszędzie wjedzie i można go zostawić bez problemu praktycznie w każdym miejscu, nie powodując blokowania drogi czy chodnika. Przestawienie go lub ustawienie nie sprawi nikomu problemu. A ważąca 11 kg bateria, sprawia, że na niewielkie odległości przeniesie ją każdy w celu podłączenia do ładowania. Ładowarka też jest mała, waży jakieś 2kg. dzięki czemu schowamy ją do plecaka i naładujemy skuter w każdym miejscu, gdzie jest dostęp do gniazdka.

Wszystko powyższe sugeruje, że skuter jest idealny dla niższych, drobnych osób. Rzeczywiście, osoby powyżej 180 cm wzrostu nie będą się czuły na nim wyjątkowo komfortowo, co nie oznacza, że takowych użytkowników u nas nie ma. Wszystko zależy od preferencji i indywidualnego odczucia.

Motorower NIU MQI+ Sport
Zmieszczą się dwie osoby

Mały ale zwinny. Podstawowe parametry.

W całej gamie skuterów elektrycznych NIU, MQI+ Sport jest w 2022 roku najtańszym i najmniejszym modelem. Mniejsze są w tej chwili hulajnogi :). Za to kolejny, większy model to NIU NQi SPORT.

To co wyróżnia naszego dzisiejszego bohatera, to jego 10 calowe koła. Długość całego skutera to 180 cm, a wysokość ro 113 cm już łącznie z przykręconymi lusterkami. Jest szeroki na 70 cm.

Jest w pełni wyposażony we wszystkie funkcje tak jak pozostałe skutery marki. Są to między innymi alarm włączany z kluczyka, połączenie z aplikacją, możliwość zmiany dźwięku kierunkowskazów.

Aplikacja

Zatrzymajmy się chwilę przy tej opcji. Szybko i dynamicznie zmieniający się świat powoduje, że coś co jeszcze kilka lat temu było wyjątkowym dodatkiem dziś jest dla NIU standardem. A rozwijając swoją aplikację mamy teraz możliwość uruchomić diagnostykę samodzielnie.

Dzięki połączeniu z GPSem, możemy robić podgląd naszej trasy, czy sprawdzić nasze poprzednie przejazdy. Przede wszystkim przydatna jest tu opcja sprawdzenia gdzie zostawiliśmy skuter.

Możemy włączyć alarm zdalnie poprzez aplikację, nie będąc nawet w pobliżu. To dzięki karcie SIM umieszczonej w naszym ECU skutera. Opcja ta działa w tej chwili na dwa lata od pierwszego zalogowania się do aplikacji. Ma być przedłużona do trzech lat.

Smart check – diagnostyka

Zwinny, niewielki, niedrogi

Jest to skuter rejestrowany na dwie osoby, niemniej zabranie drugiej osoby na pokład może okazać się dość trudnym zadaniem. Są uchwyty do trzymania się przez pasażera w trakcie jazdy. Są też specjalne podnóżki. Dla osób niewielkich rozmiarów zabranie pasażera będzie możliwą opcją.

Wspomniane wcześniej niewielkie dziesięcio-calowe koła mogą być pewnym problemem w przypadku nierównych dróg, lub mijania torowisk czy wjeżdżania na nieduże krawężniki. Niemniej doświadczeni kierowcy z pewnością poradzą sobie i nie sprawi im to większego problemu.

Skuter ten pozostanie jeszcze przez jakiś czas przy obecnej cenie, jednak inflacja i rosnące koszty wszystkiego dookoła z pewnością podniosą ceny w przyszłości.

NIU MQI+ Sopot
A gdyby tak rzucić wszystko i pojechać NIU do Sopotu

Co jeszcze może NIU MQi+ Sport?

Połączenie jego zalet sprawia, że jest bardzo często wybierany przez kurierów do rozwożenia jedzenia. Zasięg, przy dodaniu drugiej baterii przekracza lekko licząc 100 km. A warunki pracy i częstotliwość jazd sprawiają, że kurierzy są w stanie miesięcznie robić ponad 3000 km. Druga bateria w porównaniu do konkurencyjnych modeli należy do przystępnych cenowo. Skuter dzięki swoim niewielkim rozmiarom może łatwo mijać zakorkowane drogi i dostarczać jedzenie na czas. Możliwy jest również montaż dodatkowego bagażnika.

Wychodząc na przeciw zmieniającym się dynamicznym czasom, mamy również w swojej ofercie skutery przygotowane na wynajem i to nie tylko dla kurierów.

3 komentarze do “NIU MQi+ Sport – skuter elektryczny za 10000 zł

  1. Pingback: Skuter elektryczny do Kampera - INDIGO ELECTRIC

  2. Pingback: Skutery elektryczne Amperi Range w Indigo Electric - INDIGO ELECTRIC

  3. Pingback: Gdzie kupić skuter elektryczny w Trójmieście? - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *