Odpowiedzialna konsumpcja skutera elektrycznego.

Słyszeliście kiedyś o Celach Zrównoważonego Rozwoju? Przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne ONZ już w 2015 roku! A co to jest? I czemu piszemy o tym na blogu dotyczącym skuterów elektrycznych?

cele zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialna konsumpcja
Cele zrównoważonego rozwoju.

Żyjemy w takich czasach gdzie wszystko jest dynamiczne. Nie powinno to dziwić, bo dzięki powszechnie dostępnemu internetowi i smartfonom mamy dostęp do niezliczonej ilości informacji. A jest już nas na świecie od kilku dni ponad 8 miliardów. Niewyobrażalna liczba. Na szczęście są na świecie organizacje i ludzie, którzy widzą wyzwania temu towarzyszące. Starają się je przewidywać i dążyć do rozwoju i godnego życia, który będzie dostępny dla każdego. Niezależnie od tego czy dotykają go zmiany klimatyczne, niezależnie od płci i wieku, statusu majątkowego czy jest osobą z niepełnosprawnością. I to wszystko z poszanowaniem naszej jedynej Ziemi.

Celów Zrównoważonego Rozwoju jest 17, możecie przeczytać na grafice powyżej. My w Indigo Electric staramy się rozumieć te cele i stale myślimy nad rozwojem naszej firmy z ich poszanowaniem, w miarę możliwości naszego biznesu. Mając na względzie to co możliwe, dziś naszą uwagę zwraca Cel 12. W naszych materiałach edukacyjnych na blogu staramy się uczyć przedłużania życia produktów zakupionych u nas.

Zachęcamy do dbania o skutery elektryczne

Przede wszystkim naprawiaj, przedłużaj życie produktu

Skutery elektryczne mają tę zaletę, że zespół napędowy jest dużo prostszy w swojej budowie i mniej awaryjny niż spalinowy odpowiednik. Jest to przewaga dla tych, którzy rozumieją ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Wiele kontrowersji wzbudza “brudne” wytworzenie baterii litowo-jonowych, które służą do zasilania pojazdu. Ponadto jak jest wyprodukowany prąd do naładowania naszego skutera? Z węgla? Argumenty przeciwników skupiają się na obecnych problemach. Ale całościowo patrzymy w przyszłość naszej coraz bardziej zielonej energii, czy coraz skuteczniejszym sposobom wytwarzania baterii. Baterie te podlegają również regeneracji, a w późniejszym okresie recyklingowi. Lub mogą być ponownie użyte w mniej wymagającym sprzęcie! Skutery nie zatruwają środowiska w miejscu użytkowania, dzięki temu nasze miasta stają się czystsze i bardziej przyjazne. A to zahacza też o inne cele zrównoważonego rozwoju.

Myślą przewodnią Indigo Electric jest naprawa i regeneracja pojazdu tak długo jak to możliwe. W tym celu tworzymy bloga, który edukuje. W czasie wizyt w naszym serwisie, aż przesadnie informujemy o kolejnych krokach i wskazówkach serwisowych. Naszym stałym zaleceniem jest wizyta w serwisie raz na określoną liczbę kilometrów w zależności od typu pojazdu. Dzięki poprawnemu ładowaniu baterii możesz przedłużyć czas życia baterii. Czy 80% pojemności po 5 latach to zły wynik?

Czy można samemu naprawić skuter elektryczny?

No pewnie, ale nie wszystko da się zrobić własnoręcznie. Wielką część uszkodzeń możesz zdiagnozować w aplikacji dołączonej do nowoczesnych skuterów. Baterie jednak są delikatne i wymagają specjalistycznej wiedzy. Nie otwieraj ich samodzielnie. Najlepiej korzystać z autoryzowanych serwisów danych marek.

Odpowiedzialna konsumpcja skutera elektrycznego

Jak konsumować taki skuter? Ze smakiem i przyjemnością jaką daje :).

Chcąc zakupić skuter elektryczny powinieneś zastanowić się nad tym czy na pewno go potrzebujesz? Do czego go potrzebujesz? Czy nie da się go zamienić np. na komunikację miejską? Jak długo będę z niego korzystał? Każde z tych pytań prowadzi do wielu kolejnych… Chodzi o to, że kupując skuter elektryczny nie powinien stać w garażu nie używany. A już na pewno nie może zostać zapomniany i jego bateria może na przykład się na trwale uszkodzić. Możesz wynająć skuter elektryczny przed jego zakupem na kilka miesięcy i sprawdzić czy jest to dla Ciebie. Dotyczy to zarówno firm jak i osób. A jeśli nie korzystasz z kupionego skutera, zwróć się do nas i znajdźmy wspólnie rozwiązanie.

Co jeszcze możesz ulepszyć w celu odpowiedzialnej konsumpcji?

Ładuj skuter tam, gdzie jest fotowoltaika. Twój pracodawca ma taką instalację? Porozmawiaj i korzystaj z benefitów czystej energii. Masz taką instalację u siebie? Super sprawa, tym bardziej zakup skutera elektrycznego jest rozsądnym wyjściem. Skutery elektryczne nie wymagają wielkich mocy. Nie musisz ich ładować ze specjalnych ładowarek. Wystarczy zwykłe gniazdko.

Ukierunkowani na odpowiedzialną konsumpcję w elektromobilności.

My z racji naszej branży szczególnie cenimy zalety, jakie dają skutery elektryczne. Czas w dzisiejszym dynamicznym świecie jest cennym walorem. A dojazd skuterem na kilka-kilkanaście kilometrów jest naszym zdaniem jednym z najlepszych wyborów pod względem oszczędności czasu. Nie stoisz w korkach. Szybciej dojedziesz do pracy. Możesz wtedy na przykład zająć się edukacją ekologiczną, wyjść na spacer albo spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. Albo to połączyć. Bądźmy dla siebie życzliwi. Podpowiadajmy sobie jak ulepszać naszą ziemię. Świat jest złożony ale wymaga naszej wspólnej pracy, żeby cele zrównoważonego rozwoju mogły zostać wprowadzone. Również odpowiedzialna konsumpcja skutera elektrycznego.

2 komentarze do “Odpowiedzialna konsumpcja skutera elektrycznego.

  1. Pingback: Co wyróżnia Indigo Electric? - INDIGO ELECTRIC

  2. Pingback: Przedłużając żywotność skutera elektrycznego dbasz o środowisko - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *