Co pisano o skuterach NIU

Podsumowanie roku w znalezionych przez nas recenzjach z całego świata (nie tylko z 2022 roku).

Łatwy dojazd do pracy po mieście.

Strona Ridereview skupia w swoich ocenach już ponad 40 jednośladów elektrycznych. Ze stajni NIU wzięła na warsztat model NQi GTS, który to dostał ocenę 4.8/5.0. Do głównych zalet zaliczyła między innymi dwie baterie, szybkie ładowanie, oraz cenę.

Również modelem NQi GTS zajął się Electrek. W swojej ocenie są nieco bardziej surowi niż pierwsi recenzenci. Nie oznacza to jednak, że ocena jest negatywna. Zachwalają na przykład automatycznie wyłączające się kierunkowskazy, czego nie mają nawet sporo droższe skutery innych marek. Podsumowanie recenzji poleca każdemu ten skuter, kto potrzebuje poruszać się po dużym mieście.

Moveelectric docenia NIU MQi GT EVO

Moveelectric zajął się modelem NIU MQi GT EVO, który debiutował w 2022 roku w naszym kraju. Najmocniejszy model z serii M został doceniony. Zauważono, że w swojej klasie jest to bardzo dobry wybór cenowy, jednak w porównaniu z jednośladami spalinowymi może być nieco za drogi.

Portal motorcyclenews podszedł jeszcze bardziej surowo do tego samego MQi GT EVO dając mu ocenę 3/5, zaznaczając przy tym, że ocena użytkowników to 4/5. Co ciekawe sam portal podaje roczne średnie kwoty serwisu motocykli (dla Wielkiej Brytanii). Z naszych obserwacji wynika, że są średnio ponad dwa razy mniejsze niż motocykli spalinowych.

Co do porównywania skuterów elektrycznych ze spalinowymi mamy swoje zdanie, ale o tym na końcu artykułu.

Samych recenzji skuterów elektrycznych są dziesiątki, jeśli nie setki. My tym wpisem chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich dostępność i potwierdzać dla naszych potencjalnych klientów, że jest to co najmniej dobry wybór.

Recenzje skuterów NIU. Rideto ocenia MQi+ Sport

Czyli recenzja najmniejszego ze stajni skutera NIU MQi+ Sport. 7/10 to również całkiem niezły wynik. Doceniona tu została jego niezwykła lekkość i przede wszystkim design. Jest to recenzja z 2019 roku, ale skuter został doceniony przez użytkowników i jest produkowany nadal. Również na 2023 rok.

Przejdźmy na polskie podwórko

Recenzje skuterów NIU w języku polskim występują dużo rzadziej niż w języku angielskim. Większość to recenzje w postaci filmów.

Technostrefa ocenia produkt w swoim filmiku na youtube. I ocenia go bardzo entuzjastycznie. Jest to recenzja również modelu MQi+ Sport. Bardziej przeznaczona dla tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia ze skuterami elektrycznymi i chcieliby posłuchać bardzo dokładnie o wiedzy podstawowej dotyczącej tego modelu.

Zachęcamy również do recenzji skuterów NIU (i hulajnóg), które już wcześniej przytaczaliśmy w naszych wpisach.

Nasza opinia

Obiecaliśmy na końcu nasze wnioski odnośnie porównań z jednośladami spalinowymi. Recenzje skuterów NIU w większości zachęcają do zakupu skuterów NIU do miasta. “Idealnie sprawdzi się w mieście.” Ale są też “Jeśli ktoś jedzie za miasto, to musi przemyśleć.” “Nie na offroad.”

Czy to przypadkiem nie jest złe podejście? To tak jakby… testować narty na trawie i powiedzieć, że narty są słabym produktem (porównanie może trochę przesadzone). Wydaje się, że recenzenci nie zauważają, że jest to po prostu inny produkt. Ma służyć do dojazdów po mieście dla: chcących dojechać do pracy, używających skutera w mieście do pracy (kurierzy). Nie rozumiemy obniżania oceny za to, że skuter źle się “kładzie” przy 110km/h. Są to skutery nowoczesne, odpowiadające zapotrzebowaniu jakie tworzy się w rozrastających aglomeracjach. Zmniejszamy korki, redukujemy emisje w miejscu korzystania ze skutera i jeśli dbamy o skuter (na przykład korzystając z Indigo Electric), przedłużamy jego życie. Dbając o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *