NIU 2022. Nowości w skuterach elektrycznych

NIU MQI GT EVO. Nowość NIU 2022
NIU MQi GT EVO 2022

Po sukcesie jakim odniósł w Europie NIU MQi GT w Europie w trudnym pandemicznym 2021 roku numerem jeden na 2022 rok wydaje się być NIU MQi GT EVO. Jego następca. Jednak nie jest to jedyny model jaki pojawił się w ofercie NIU na ten rok. Po krótce przyjrzymy się wszystkim nowościom, a na koniec zwrócimy uwagę na zapowiedzi i koncepty na przyszłość.

Co przygotowało NIU dla swoich fanów na 2022 rok?

Jeśli nie jesteś jeszcze fanem NIU, to powinieneś chociaż zwrócić uwagę na tę dynamicznie rozwijającą się firmę. Są to bowiem najlepiej sprzedające się skutery elektryczne w Europie. W szczególności Europa zachodnia – Francja, Holandia, czy Niemcy dominują w ilości sprzedanych sztuk. Niemniej ten elektromobilny trend porusza także Polską. No może na razie wibruje.

Pierwszą wspomnianą we wstępie nowością jest NIU NQi GT EVO. Jest to mocniejsza, ulepszona wersja modelu z 2021 roku.

Wyposażony w dużą, solidną ramę, ale przy stosunkowo niewielkiej wadze tylko 128 kg. Silnik o mocy 5000 W napędza EVO do prędkości do 100 km/h. Dzięki temu bez wysiłku konkuruje z dowolnym motocyklem 125 cm3 dostępnym na rynku, zarówno benzynowym, jak i elektrycznym. Nowością jest też konfigurowalna deska rozdzielcza LED. 3 łatwe do przełączania tryby jazdy i doskonałe oświetlenie zapewniają, że z łatwością pokonasz każdą trasę np. do pracy.

Szczegółowe parametry NIU MQi GT EVO, możesz poznać na karcie produktu w sklepie. Tam również będzie podana data dostępności produktu i kolory jakie pojawią się w Polsce.

Kolejnym modelem, który pojawi się w naszym kraju jest dobrze nam znany z zeszłego roku. Nasz ulubiony NIU MQi GT 2022. Tu parametry pozostają takie same. Jest to tańsza wersja niż EVO, niemniej parametry jak na motocykl o pojemności 125 ccm, są godne uwagi. Szczegóły modelu możesz poznać tu, lub od razu przejść do parametrów w naszym sklepie.

Dodatkowym nowym modelem, który pojawi się przed sezonem letnim w Polsce, jest NIU NQi GTS 2022. Jest to kolejna 125 ccm z kategorii bestseller 2021. Dlatego też NIU postanowiło kontynuować serię tych miejskich skuterów. Charakterystyczna czerwona linia jest rozpoznawalnym znakiem zaraz obok okrągłego światła przedniego, które występuje we wszystkich modelach. Dotyczy to także hulajnog, oraz zapowiadanych rowerów i jednośladów o podwoziu motocyklowym NIU RQi.

NIU NQi GTS 2022
NIU NQI GTS – klasyka od NIU

Hulajnogi elektryczne KQi

Modele hulajnog mogą być już niektórym znane, bo dołączyły do floty jeszcze w zeszłym roku i są obecne w Polsce od początku 2022. Mamy je w ciągłej sprzedaży na naszym allegro, oraz dostępne są u nas w Trójmieście. Dostępne modele to KQi3 Sport, przedstawiona na zdjęciu poniżej, oraz KQi3 PRO, najmocniejszy model hulajnogi. Ponadto pojawi się wkrótce model KQi2 – tańsza wersja, o której napiszemy jak tylko pojawi się w naszym punkcie.

NIU KQi3 Sport 2022
NIU KQi 3 Sport

Przejdźmy więc do konceptów i zapowiedzianych modeli.

Na targach CES w LAS Vegas dowiedzieliśmy się, że planowane modele to RQi, czyli wspomniany wcześniej jednoślad o nadwoziu motocyklowym. Kiedy doczekamy się go w Polsce? Przez zaburzenie łańcuchów dostaw spowodowanych Covidem mamy w tym wszystkim dużo niepewności. Powinien pojawić się u nas na wiosnę 2023.

NIU RQi – Czy podbije rynek?

Rower elektryczny od producenta skuterów elektrycznych?

Jak podawał producent na targach – ich celem jest przodowanie w mobilności miejskiej. Po za skuterami umożliwiającymi dojazdy do pracy i hulajnogami które dołączyły do nich pod koniec 2021 roku czas na rower elektryczny. Model ma nazwę EUB-01. Trzeba przyznać, że wygląd ma bardzo charakterystyczny. Zerknijcie tylko na zdjęcie poniżej.

Zwracając uwagę na parametry, ciężko powiedzieć czy pojawi się w Polsce w takiej formie. W wersji PRO prędkość maksymalna 45 km/h klasyfikuje go prawnie w POLSCE jako motorower. Przepisy w Europie są bardzo różne, o czym możecie się przekonać czytając nasz artykuł o prawie dotyczącym hulajnog elektrycznych. Możliwe, że model przejdzie jeszcze jakieś zmiany, lub NIU nie zdecyduje się wprowadzać go do naszego kraju. Parametry dostępne na stronie. Rowery, oraz RQi nie znajdziecie w naszym sklepie, bo są to zapowiedziane modele na przyszłość. Jeśli będą nowe informacje, na pewno wam o tym powiemy.

Czy taki rower wam się podoba? Czekacie na takie nowości? Które z powyższych nowości są dla was najbardziej interesujące?

2 komentarze do “NIU 2022. Nowości w skuterach elektrycznych

  1. Pingback: Dokąd zmierzają pojazdy elektryczne? - INDIGO ELECTRIC

  2. Pingback: Co pisano o skuterach NIU - INDIGO ELECTRIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *