Skutery elektryczne w Delivery Business.

Artykuł może w szczególności pomóc osobom, które rozważają wejście w ten biznes. I jest autoreklamą. 🙂

kurier

Szerokie pojęcie Delivery Business

Co to jest Delivery Business? Czyli po prostu dostawa. Biznes oparty na dostarczaniu dóbr bezpośrednio klientowi. Czyli przede wszystkim nasze paczki zamawiane na przykład z allegro, ale także na przykład zakupy spożywcze, jedzenie. Jeśli mieszkasz w większym mieście, to w szczególności zauważalne jest dla Ciebie jak bardzo rozrasta się rynek dostawy jedzenia pod drzwi. Od kilku lat w naszym kraju istnieją znane na całym świecie marki zajmujące się tym na wielką skalę. Mają swoje logo, czy pojazdy w swoich firmowych kolorach. Branża rozrosła się o tyle, że powstały firmy obsługujące pracowników rozwożących jedzenie. Pomagają im rozpocząć pracę, dostać odpowiedni ekwipunek, nierzadko wspomagają w znalezieniu odpowiedniego pojazdu. Wspierają w codziennych potrzebach przy tej pracy. Czyli delivery business to zarówno dostarczający paczki kurierzy, ale i firmy ich obsługujące. Również biznesy które spinają sprzedawców z kupującymi za pomocą odpowiednich narzędzi czy dedykowanych aplikacji. Do tego biznesu należą również firmy dostarczające środki komunikacji dla przewożących te paczki.

Jednoślady w Delivery Business

Naszą uwagę przyciąga głównie ta część biznesu, która odbywa się za pomocą jednośladów. Skutery elektryczne w Delivery Business są coraz częściej wybieraną opcją, ze względu na fakt dużej niezawodności. Zachęca również bardzo tani koszt przejechania 100 km, który mimo rosnących cen prądu jest nadal niezwykle mały. Mają przewagę nad samochodami większej mobilności, znacznie niższego kosztu eksploatacji i prostoty w obsłudze. Nad hulajnogami górują ze względu na większy zasięg, oraz wyższą prędkość. Nad rowerami natomiast bo po prostu się nie zmęczysz, ale również jedziesz z wyższą prędkością. Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia topografii miasta. Każde miasto jest inne. Na przykład z naszego doświadczenia wiemy, że hulajnogi sprawdzają się w miastach o płaskim ukształtowaniu terenu, nie będącymi jednocześnie bardzo rozległymi. Natomiast skuter poradzi sobie z większością wzniesień. Po za tym również indywidualne preferencje użytkownika pojazdu są również bardzo istotne.

Kto jest właścicielem pojazdu w Delivery Business?

Zastanawiałeś się może do kogo należą te skutery elektryczne rozwożące jedzenie? Gros z nich nie ma logo, ani nawet nie wyglądają tak samo. Czy Kurier kupuje skuter na własność?

Otóż odpowiedzią na to pytanie jest… to zależy. Czasami skuter możesz wynająć na godziny lub doby. Co jest niezwykle drogie. Niewiele, ale jednak lepiej sprawy mają się z wynajmem krótkoterminowym na tygodnie. Część z kurierów chwali sobie elastyczność. Wynajmuje np. na dwa tygodnie i pracuje tyle ile chce. Jest to nadal dość kosztowne rozwiązanie. Oraz mniej korzystne dla firmy wynajmującej z racji możliwości na częste zmiany użytkowników. W wynajmie długoterminowym np. na rok cena jest już znacznie korzystniejsza. Opcje wynajmu kuszą i są coraz ciekawsze, jednak zawsze warto zadać sobie pytania po co, jak będę korzystał.

Najbardziej optymalny finansowo jest po prostu zakup skutera za gotówkę. Jednak nie każdego stać na tak duży jednorazowy wydatek. W szczególności w czasach tak galopującej inflacji i niepewności. Można skorzystać z istniejących opcji finansowania. Takie rozwiązania są podpięte do naszych płatności w sklepie. Osobne opcje proponujemy dla firm, inne zaś dla konsumentów.

Delivery Business to również restauratorzy

Restauratorzy, którzy nie korzystają z rozwiązań zewnętrznych firm, ale mają własnych pracowników, którzy dowożą posiłki bezpośrednio z ich restauracji. W wielu przypadkach ma to również sens. Zakup skutera wyłącznie pod własną działalność powinien być przemyślany i dobrze skalkulowany. Okresy, kiedy skuter nie pracuje, mogą być kompensowane elastycznością dostaw. Wiele firm ceni sobie niezależność. Z pewnością właściciele takich biznesów mają swoje własne zdanie i przemyślenia na ten temat.

Czy skutery elektryczne w delivery business mają sens?

Naszym subiektywnym okiem, jest to rozwiązanie niemal idealne. Niemniej, chociażby wynajęcie takiego skutera czy jego zakup od “jakiejś” firmy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Chcąc skupić się na swojej pracy, nie powinniśmy powierzać naszych pieniędzy firmie, która sprzedaje po prostu skutery, lub motocykle spalinowe, a skutery elektryczne stoją gdzieś z boku salonu a sprzedawca nie za wiele wie o produkcie. W dzisiejszych czasach powszechnie dostępnej informacji warto znaleźć rozwiązanie dedykowane dla siebie. Znaleźć firmę która wspomoże nasz pomysł nie tylko w dniu zakupu, ale wesprze wiedzą, pomoże w obsłudze. Wtedy skuter elektryczny w delivery business ma sens. Naszą przewagą jest również myślenie o środowisku. To nie jest tak, że skuter elektryczny z natury, czy z nazwy jest ekologiczny. Przegląd okresowy skutera będzie dokonywany dla Ciebie nie tylko po to, żeby utrzymać gwarancję, ale też w celu przedłużeniu życia skutera. Przeglądy pogwarancyjne są dla nas równie ważne i robione w naszych własnych standardach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *